Psoriaza v plakih (Psoriasis vulgaris) je najpogostejša oblika luskavice in predstavlja okrog 80 % primerov. Izraža se v obliki rdečih lezij, ki so običajno dvignjene nad površino kože zaradi vnetja. Lahko jih prekriva plast srebrnkaste ali bele luskave kože. Te lezije se običajno pojavijo na območjih, kot so kolena, komolci, lasišče ali spodnji del hrbta.
Gutatna psoriaza ali kapljičasta luskavica se izraža v značilnih »kapljičastih lezijah«, ki so majhni rdeči madeži na telesu ali udih. Običajno niso dvignjene tako kot lezije psoriaze v plakih. Gutatna psoriaza se prvič pojavi v otroštvu ali zgodnjih letih odraslosti in lahko izbruhne povsem nenadoma.
Inverzna psoriaza se pojavi v obliki rdečih lezij, ki niso hrapave, ampak gladke in sijoče. Največkrat nastanejo v kožnih gubah in na nežnih predelih, kot so pazduhe in druge kožne gube, npr. dimlje, pod dojkami ali zadnjica. To so tudi območja, ki lahko postanejo razdražena zaradi trenja in/ali potenja.
Pustulozna psoriaza se večinoma pojavlja pri odraslih, zanjo pa so značilni beli gnojni mehurčki (ki so nenalezljivi, ker vsebujejo bele krvničke). Okrog teh mehurčkov je lahko pordela koža in so lahko lokalizirani ali razširjeni po večjem območju.
Eritrodermična psoriaza je večinoma vnetne narave in zato pogosto prizadene večji del površine telesa. Obsežna rdečina kože povzroči luske, ki odpadajo v velikih kosih, kar povzroča močno bolečino in neugodje.